Zmiana PLANU ZAJĘĆ

Zmiana PLANU ZAJĘĆ

Nowe zajęcia z VINYASA Jogi w ŚRODY 17.30 -18.30 Z Pawłem Kwaśniewskim.

 

Vinyasa Joga przeznaczona jest dla wszystkich, zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą jak i osób zaawansowanych w praktyce.

To dynamiczna forma jogi, w której płynnie przechodzimy z jednej pozycji do drugiej.

Nawet gdy zatrzymujemy się na kilka chwil, to nie zamieramy w bezruchu - porusza się nasza klatka piersiowa z oddechem, porusza się nasze ciało, gdy udoskonalamy i pogłębiamy asanę, przez naszą głowę przepływają myśli…

Vinyasa symbolizuje przepływ energii w przyrodzie, w której nieustająco zachodzą zmiany. Niektóre wielkie, inne prawie z niezauważalne: teraz jesteśmy w tym miejscu, ale za chwilę będziemy gdzie indziej. W czasie jogi uczymy się, by te przejścia były uważne, świadome.
Ruch staramy się zharmonizować z oddechem.

Cały czas pamiętamy też o intencji, w jakiej praktykujemy - wybieramy ją sobie na początku zajęć.

• Na poziomie fizycznym Vinyasa wzmacnia i rozciąga mięśnie. Poprawia przemianę materii, rozgrzewa i pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu.

• Na poziomie psychicznym daje wewnętrzną równowagę, lekkość i energię.

Dzięki niej lepiej rozumiemy i łatwiej akceptujemy zmiany, które czekają na nas także, gdy już zejdziemy z maty.
Vinyasa Joga jest praktyką równowagi, przeplata ćwiczone asany pozycjami równoważącymi, wzmacnia ciało i odblokowuje przepływ energii. Fizyczne wzmocnienie poprzez praktykę na macie umożliwia nam głębsze odczucie i poznanie własnego ciała i emocji. Poprzez ten silny wewnętrzny proces odblokowania, uwolnimy samych siebie od ograniczeń emocjonalnych i rozpoczniemy autentyczne życie w zgodzie z własnym sercem.